دسر های ایرانی دستور پخت و آموزش آشپزی

الو بستنی

الو بستنی

الو بستنی یا بستنی زرد الو برای تهیه این نوع بستنی ابتدا زرد آلو ها را بشویید و هسته گیری نمایید سپس آن را با سه قاشق آب بپزید تا نرم شود . پوره را در دستگاه غذا ساز  بگذارید و کنار بگذارید.

الو بستنی خانه-برگر
فرنی

طرز تهیه فرنی - Ferny Recipe

فرنی یکی دیگر از دسرهای ایرانی که به سادگی قابل تهیه میباشد و بسیار مقوی و خوشمزه است همچنین صرف این دسر بصورت داغ برای درمان گلودرد توصیه میگردد .

طرز تهیه فرنی - Ferny Recipe خانه-برگر
شیربرنج

طرز تهیه شیربرنج - Shir berenj Recipe

شیر برنج همانگونه که از نامش پیداست مخلوطی است از شیر و پرنج پخته که دارای خواص بسیار و همچنین دارای طعمی ملایم و خوشمزه میباشد .

طرز تهیه شیربرنج - Shir berenj Recipe خانه-برگر
کاچی

طرز تهیه کاچی - Kachi Recipe

کاچی یکی دیگر از دسرهای خوشمزه ایرانی میباشد که بسادگی قابل تهیه و کاربرد فراوان دارد همچنین زمان آماده سازی این دسر بسیار کوتاه میباشد .

طرز تهیه کاچی - Kachi Recipe خانه-برگر
مسقطی

طرز تهیه مسقطی - Masghati Recipe

مسقطی یکی از دسرهای ایرانی میباشد که اصالتی شیرازی دارد و به دو روش مسقطی شیرازی و مسقطی زعفرانی تهیه میگردد ، در این مقاله طرز تهیه نوع شیرازی مدنظر است .

طرز تهیه مسقطی - Masghati Recipe خانه-برگر
حریره بادام

طرز تهیه حریره بادام - Harire badam Recipe

حریره بادام یا فرنی بادام غذائی است که معمولا برای بچه ها و بیمارانی که ناراحتی معده دارند توصیه میگردد که دارای خواص زیادی بوده و عموما مورد علاقه کودکان است.

طرز تهیه حریره بادام - Harire badam Recipe خانه-برگر
یخ در بهشت

طرز تهیه یخ در بهشت - Yakh dar Behesht Recipe

یخ در بهشت سنتی نوعی دیگر از دسر های ایرانی میباشد که از آرد برنج و نشاسته تهیه شده و عموما با نوعی نوشیدنی یخی اشتباه گرفته میشود.

طرز تهیه یخ در بهشت - Yakh dar Behesht Recipe خانه-برگر
شله زرد

طرز تهیه شله زرد - Shole zard Recipe

شله زرد یکی از دسرهای اصیل ایرانی میباشد که در مدت زمان کوتاه قابل تهیه و بسیار خوشمزه میباشد که در بسیاری از مراسم و مجالس مورد استفاده قرار میگردد .

طرز تهیه شله زرد - Shole zard Recipe خانه-برگر
حلوا ایرانی آرد گندم

طرز تهیه حلوا - Halva Recipe

حلوا ی ایرانی یکی از دسر های ایرانی میباشد که بدون شک در میان دسریجات بیشترین کاربرد را داراست اصلیترین ماده تشکیل دهنده آن آرد میباشد .  

طرز تهیه حلوا - Halva Recipe خانه-برگر